Projektowanie wzorów do druku na tkaninie

Zaprojektuję i przygotuję dowolny wzór do druku na tkaninie

Szukasz projektanta wzorów do druku na tkaninie lub dzianinie, gdyż chcesz zrealizować własny projekt? Chcesz podjąć dłuższą współpracę, bo potrzebujesz pomocy przy projektowaniu wzorów w ramach oferty kolekcji swojej firmy? Marzysz o konkretnym wzorze na materiale do własnej kolekcji, ale nie możesz go nigdzie znaleźć na rynku?
Jesteś w dobrym miejscu. Oferuję Ci projektowanie wzorów do druku na tkaninie dokładnie takich, jakich potrzebujesz.

Projektowanie wzorów – na czym polega sam proces

Wzór na tkaninę z belki projektowany jest w formie raportu, czyli powtarzalnej kompozycji graficznej, która układana jedna przy drugiej daje wrażenie, że wzór nie ma żadnych łączeń i zapełnia pełną powierzchnię materiału.

(Jeśli nie do końca rozumiesz, co to jest raport zajrzyj do wpisu na blogu: Projektowanie wzoru, czyli co to jest raport?)

Moim zadaniem jest przygotowanie właśnie takiego raportu zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. To ja zadbam o techniczne aspekty zlecenia, czyli m.in. o to, aby finalny plik dla drukarni był przygotowany zgodnie z wymaganiami.
(Jeśli masz już wzór, ale potrzebujesz go zamienić w raport, to zajrzyj do oferty: Opracowanie wzóru dla drukarni tkanin/dzianin).

O czym warto pamiętać przy projektowaniu wzoru?

Ważna jest wielkość raportu i wielkość samego wzoru. W zależności od tego, jaki efekt projektowy chcesz osiągnąć musisz wybrać odpowiednią wielkość wzoru. Tę decyzję można również podjąć już na etapie pierwowzorów i próbnych wydruków. Wielkość samego ubioru, jego przeznaczenie i grupa docelowa też determinują decyzje związane z wielkością wzoru. Ja często podejmuję takie decyzje tworząc robocze, szybkie wizualizacje na człowieku. Wtedy łatwiej jest mi ocenić efekt i oddziaływanie wzoru. Również dla Ciebie mogę przygotować taki przykładowy mockup (czyli wizualizację wzoru na produkcie), żeby łatwiej było Ci podjąć tę decyzję.

Jak wygląda proces współpracy?

Pierwszy etap współpracy, to doprecyzowanie briefu projektowego. Brief to taki dokument, który w punktach przedstawia założenia w oparciu, o które mam przygotować projekt. Np. może zawierać informacje dotyczące odbiorcy, czy kolorystyki.

Na kolejnym etapie wymieniamy się inspiracjami i tworzymy moodboard projektu. Ponieważ projektuję pod Twoje konkretne wymagania, to jesteś zaangażowany w pracę nad powstawaniem pomysłu i jego rozwijaniem.

moodboard tablica inspiracji projektowanie wzoru do druku na tkaninie
Podejmujemy decyzję w jakim kierunku idziemy i przygotowuję propozycję wzoru. Oceniasz projekt i jeśli jest taka konieczność, wprowadzam ewentualne poprawki.

Po zaakceptowaniu finalnego wzoru przygotowuję raport. Po akceptacji finalnego raportu tworzę dodatkowe wersje kolorystyczne (jeśli są założone).

Na koniec przeformatowuję pliki według wymagań drukarni, z którą współpracujesz.

To co istotne to również zadbanie o kwestie prawe, czyli przekazanie praw majątkowych do wzoru. Możesz wybrać rodzaj licencji, w ramach której będziemy współpracować: licencja na wyłączność i licencja bez wyłączności.

Jeśli potrzebujesz pomocy, to mogę również zaangażować się w druk testowy i ocenę efektów, czy ocenę pierwowzoru projektu. Elastycznie dostosowuję się do Twoich potrzeb i służę radą na każdym etapie prac.

Moja wiedza i doświadczenie

Projektowanie wzorów to moje codzienne zajęcie od 2015 roku. Skupiam się głównie na projektowaniu wzorów dla branży odzieżowej. Tworzę moje wzory głównie z myślą o dorosłym odbiorcy, chociaż nie odcinam się od innych projektów z branży dziecięcej. Mam doświadczenie we współpracy z różnymi drukarniami zarówno tkanin, jak i dzianin, a także kilka sprawdzonych dostawców, którzy realizują moje autorskie projekty. Realizowałam druki na materiałach takich, jak mieszanki poliestrowe, bawełna, jedwab, wiskoza.
Opracowywałam do tej pory wzory, które powstawały w oparciu o kolaż zdjęć, od razu na komputerze w postaci linii i ich wypełnień (tzw. krzywych) oraz jako rysunek odręczny przetwarzany na komputerze.

Projekty moich autorskich wzorów możesz obejrzeć w moim Portfolio albo na moim Instagramie: @janicka_marta.

Zapytaj o wycenę

Jeśli potrzebujesz wycenę zaprojektowania wzoru do druku na tkaninie/dzianinie do Twojego projektu, to wyślij mi zapytanie na mail marta.janicka@murky.pl lub zadzwoń +48501604884. Cena zlecenia zależy od kilku spraw, które musimy doprecyzować. Jaka ma być wielkość finalnego raportu? Ile wersji kolorystycznych powstanie? Jaką techniką ma zostać wykonany wzór? Czy to będzie kolekcja składająca się z kilku wzorów?

Orientacyjna cena licencji wzoru na 2 lata na wyłączność w jednej wersji kolorystycznej, to koszt rzędu od 350 zl + VAT. Wzory bardziej skomplikowane i czasochłonne w wykonaniu są droższe. Przy większej ilości zleceń i stałej współpracy można negocjować ceny indywidualnie.