„Galeria Figur Stalowych”, czyli niezwykłe rzeźby z metalu

W Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie do 8 września 2017 r. można obejrzeć niecodzienną wystawę rzeźb z metalu.

Każdy odnajdzie tam eksponat, który przypadnie mu do gustu. Dzieciom na pewno spodoba się plejada bohaterów z filmów animowanych. Dorośli zwrócą uwagę na postacie z filmów takich, jak Terminator, Obcy czy Avatar. Szybsze bicie serca u jednych i drugich wzbudzą natomiast piękne samochody, których forma oddana w bardzo realistycznych detalach wprawia w ekscytację.

samochod z metalu wystawa

Wystawa ma charakter wysoce interaktywny – można dotykać, obejmować, otwierać, wsiadać, trzymać.  Fani serialu Gra o tron, którzy wstrzymują oddech przy kolejnym odcinku z aktualnie emitowanej siódmej serii na ekranie HBO, mogą posiedzieć także na Żelaznym Tronie. Uwaga! Należy przyjąć odpowiednią królewską pozę i nie zważać na wbijające się w ciało miecze.

Dlaczego warto udać się na wystawę „Galeria Figur Stalowych”?

Jest to atrakcja dla całej rodziny

Nikt nie będzie się nudził, a w końcu warto od czasu do czasu się ukulturalnić. Nie jest to typowa wystawa, gdzie sznurki i alarmy odgradzają widza od eksponatów. Wręcz przeciwnie można swobodnie wchodzić z nimi w indywidualną interakcję

Robi wrażenie

Metalowa rzeźba wykonana z tak drobnych elementów, jak śrubki czy koła zębate skłania do zastanawiania się nad ilością pracy włożoną w całe przedsięwzięcie. Zachwyca nie tylko precyzja, ale też realizm i wierne oddanie szczegółów postaci, czy form. Metalowe elementy zgrabnie układają się w delikatne tkaniny, włosy, twarze, brody itp.

Inspiracji nigdy dość

Mnie osobiście zachwycały faktury imitujące lśniące gładkie futro, rozwiany włos czy sierść zwierzęcia. Również płaskie płaszczyzny zbudowane z różnej wielkości kół zębatych z których powstały samochody wprawiają w osłupienie.

Możemy być dumni

Z tego, co słyszałam wystawa ta ma ruszyć w świat i muszę przyznać, że czuję dumę. Cieszę się, że Polacy stworzyli coś tak interesującego i naprawdę na światowym poziomie. Ciekawe tylko, jak transportuje się takie tony metalu?

Bilety nie należą do najtańszych, ale polecam „Galerię Figur Stalowych” z czystym sercem każdemu, kto szuka atrakcji w okresie wakacyjnym.

faktury z metalu

Wystawa:

Galeria Figur Stalowych (Gallery of Steel Figures)

Pałac Kultury i Nauki (główne wejście, od strony Marszałkowskiej)

5 lipca – 8 września 2017

więcej informacji można znaleźć na stronie www.galleryofsteelfigures.com