Kurs online rysunku technicznego odzieży

Kurs online rysunku technicznego odzieży jest już dostępny w sprzedaży.

Język rysunku jest językiem uniwersalnym.

 • Łatwiej i szybciej przekazuj informacje o projektach odzieżowych.
 • Komunikuj się lepiej i sprawniej z klientami, dostawcami, konstruktorem odzieży czy szwalnią.
 • W profesjonalny sposób prezentuj projekty odzieżowe.
 • Dokumentuj zmiany i detale każdego modelu odzieżowego w Twojej kolekcji.

Kurs online rysunku technicznego nauczy Cię krok po kroku, jak tworzyć rysunki odzieżowe

 • Zainstalujesz samodzielnie darmowy program wektorowy Inkscape.
 • Nauczysz się zasad tworzenia profesjonalnych rysunków technicznych odzieży.
 • Pokażę Ci, jak odwzorować wszystkie detale konstrukcyjne projektu, np. zaszewki, linie cięcia, stebnowania, zamki, sznurowania, wiązania, marszczenia.
 • Poznasz wszystkie kroki, które pozwolą Ci pracować sprawnie i szybko.
 • Otrzymasz szablony, które staną się nieocenioną pomocą przy pracy.

Dla kogo jest ten kurs?

 • dla studentów i uczniów szkół o tematyce związanej z modą np. ASP, Viamoda, MSKPU, SAPU, technika odzieżowe
 • dla konstruktorów odzieży, którzy do tej pory tworzyli rysunki techniczne ręcznie
 • dla technologów, którzy chcą wykorzystywać programy komputerowe w tworzeniu dokumentacji technicznej
 • dla projektantów odzieży, którzy obok rysunku żurnalowego chcą poszerzyć swoje umiejętności
 • dla pasjonatów szycia, którzy chcą profesjonalnie projektować i katalogować swoje projekty
 • dla wszystkich związanych z branżą mody, którzy chcą wiedzieć, jak odzwierciedlić dany projekt odzieży za pomocą rysunku
 • dla osób, które „boją się” wykorzystywać programy komputerowe, ale chcą poszerzyć swoje umiejętności i stać się bardziej poszukiwanym pracownikiem na rynku pracy

Dla kogo nie jest ten kurs?

 • dla osób, które uważają, że „program sam narysuje”
 • dla osób, które chcą tworzyć artystyczne projekty odzieży z wykorzystaniem farb, flamastrów, kredek czy kolaży
 • dla osób, które chcą się nauczyć, jak tworzy się szablony do szycia odzieży
 • dla osób, które codziennie tworzą w programie wektorowym od 10 do 20 rysunków technicznych odzieży, przekrojów szwów, detali konstrukcyjnych
 • dla osób, które szukają ogólnego kursu z programu Inscape
 • dla osób, które oczekują indywidualnych lekcji w trybie stacjonarnym
 • dla osób, które uważają, że nauka online to żadna nauka

Forma kursu

Kurs online rysunku technicznego bazuje na filmach wideo.

Każda lekcja to film trwający od 2 do 10 min. Aby się uczyć potrzebujesz komputera i dostępu do Internetu. Będziesz także potrzebować zainstalować program Inkscape.

Po zalogowaniu na platformie kursu możesz przystąpić do poszerzania wiedzy w swoim własnym tempie i ulubionym czasie do nauki. Kurs prowadzi Cię krok po kroku przez różne aspekty rysunku technicznego. Poznajesz wszystkie funkcje i narzędzia programu Inkscape wykorzystywane do rysunku technicznego odzieży.

Po obejrzeniu każdej porcji wiedzy zaprezentowanej w formie filmu wideo wykonujesz prezentowane kroki i nabywasz nowe umiejętności. Jeśli coś było niejasne, możesz wielokrotnie odtwarzać poszczególne kroki. Uczysz się we własnym tempie.

Tematyka kursu

Zawartość kursu podzielona jest na 7 modułów tematycznych.

Moduł 1 - Wprowadzenie
Wstęp o tym jak wygląda organizacja pracy i o co chodzi z tym rysunkiem technicznym odzieży.
Moduł 2 - Przygotowanie programu Inkscape do pracy
Krok po kroku jak zainstalować program i jak dostosować sobie najważniejsze ustawienia do pracy z rysunkiem.
Moduł 3 - Poznaj najważniejsze narzędzia
Poznajemy najważniejsze narzędzia przydatne do pracy. Nie pokazuję wszystkich narzędzi, skupiam się na tych najbardziej przydatnych, które pozwolą Ci sprawnie działać. Możesz nawet odkryć, że wykorzystasz program do innych celów, np. jedna z kursantek stwierdziła, że będzie w nim projektować haft krzyżykowy.
Moduł 4 - Nasze pierwsze rysunki techniczne
Teraz skupiamy się na rysunku krok po kroku. Tutaj ważnym aspektem jest praca w symetrii. Zaczynamy od prostego topu i stopniowo podnosimy poprzeczkę dodając kilka detali projektowych, które najczęściej się powstarzają.
Moduł 5 - Zaawansowane techniki rysowania
Pogłębiamy wiedzę rozpracowując kolejne detale projektowe, np. zamek, ściągacz, marszczenie, kontrafałdę, falbanę, plisowanie.
Moduł 6 - Praktyczne zastosowanie rysunku
Ten moduł pokazuje pracę na konkretnym modelu odzieżowym. Jak rysujemy z gotowego wyrobu i w ogóle co dalej z tym rysunkiem można zrobić, żeby go wyjąć z programu i użyć w dokumentacji.
Moduł 7 - Na zakończenie
Czas podsumowania i zadań, których wykonanie uwieńczysz dyplomem.

Kim jestem

kurs online rysunku technicznego odzieży

Cześć! Nazywam się Marta Janicka i od kilku lat prowadzę bloga o projektowaniu murkydesign.pl. Na co dzień pracuję w branży mody wykorzystując nowoczesne narzędzia w procesach produkcyjnych.

 1. Jako trener systemu CADowskiego do tworzenia szablonów odzieżowych uczę konstruktorów odzieży, jak zmienić papier i ołówek na program komputerowy
 2. Jako freelancer tworzę produkcyjne modele odzieży w 3D na awatarach, co służy lepszemu prototypowaniu i przyspieszaniu całego procesu produkcji odzieży od pierwszego szkicu do masowej produkcji
 3. Jako projektant projektuję wzory na materiały, opracowuję raporty i pliki dla drukarni;

Moim celem jest wprowadzenie do branży mody więcej wiedzy o technologii. Chcę uczyć, jak sprawnie wykorzystywać programy komputerowe w procesach projektowania i produkcji.

Dlaczego stworzyłam ten kurs?

Złożyło się na to kilka spraw.

Na rynku polskim nie znalazłam sposobu na nauczenie się, jak tworzyć rysunki techniczne odzieży. Wszędzie uczono rysunku żurnalowego. W dwóch szkołach projektowania, w których byłam, też nie przekazywali mi takiej wiedzy. Na pewno nie w kompleksowy sposób od A do Z.

Co więcej, miałam styczność z dokumentacjami technicznymi, które w dalszym ciągu bazowały na rysunkach odręcznych. Nawet mnie to dziwiło.

Dodatkowo, po opracowaniu i prowadzeniu takiego kursu w trybie stacjonarnym w Poznaniu, postanowiłam przełożyć materiały na formę kursu online. Ponieważ wiele osób mówiło mi, że Poznań dla nich to za daleko, albo nie mogą wyjechać w danym terminie, postawiłam na formułę online.

Mam nadzieję, że teraz w branży mody będzie dużo pięknych profesjonalnych rysunków technicznych projektów odzieżowych i całych kolekcji.

FAQ, czyli najczęściej zadawane pytania:

Jakie narzędzia potrzebuję, aby korzystać z kursu?

Do wzięcia udziału w kursie potrzebujesz: komputer z możliwością instalacji programu (Inkscape), mysz z rolką na górze, dostęp do internetu. Dodatkowo, ale nieobowiązkowo, przyda się również konto na Facebook, aby móc dołączyć do grupy dla uczestników kursu.

Jaką wiedzę potrzebuję, aby móc wziąć udział w kursie?

Przyda Ci się podstawowa znajomość komputera, np. jak włączyć komputer, jak uruchomić program. Mile widziana również jest wiedza z podstaw szycia. Łatwiej będzie Ci zrozumieć, co rysuję, jeśli nie będziesz się zastanawiać, co to jest zaszewka, karczek, godet czy stebnowanie. Ale ponadto nie jest wymagana żadna dodatkowa specjalistyczna wiedza.

Kiedy otrzymam dostęp do kursu?

Dostęp do kursu otrzymasz najpóźniej w ciągu 24 godzin od dokonania płatności. Zazwyczaj już w ciągu godziny możesz się cieszyć materiałami z kursu.

Czy mogę dostać fakturę?

Tak, mogę wystawić fakturę VAT, ponieważ prowadzę działalność. Potrzebuję tylko danych Twojej firmy, więc po zakupie wyślij mi je na adres hello@murkydesign.pl.

Na jak długo dostanę dostęp do kursu?

Dostęp do kursu kupujesz na 365 dni. Po tym czasie Twój login stanie się nieaktywny. Jeśli chcesz ponownie otrzymać dostęp do kursu napisz do mnie maila na adres hello@murkydesign.pl.

Czy kurs jest bardzo trudny?

Starałam się przedstawić wszystko w małych porcjach wiedzy. tak, żeby stopień trudności wzrastał stopniowo. Moim głównym celem było też stworzenie kursu, który jest dla każdej osoby, która chce się nauczyć tego tematu. Nawet dla osoby, która trochę „boi się” komputera. Dlatego nie pomijam żadnych kroków, wszystko wprowadzam po kolei. Daję praktyczne rady i sprawdzone przeze mnie metody, ponieważ wiem, że to skróci czas potrzebny do swobodnej pracy w rysunkiem.

Co, jeśli napotkam problem, z którym nie mogę sobie poradzić?

Możesz o tym napisać na grupie na Facebooku, którą postanowiłam stworzyć specjalnie dla uczestników tego kursu. Staram się aktywnie odpowiadać na wszystkie pytania w ciągu 24 godzin. Ale może w międzyczasie ktoś inny pomoże Ci rozwiązać problem.
Możesz także opisać swój problem za pomocą formularza „potrzebuję pomocy w kursie”. W takich kryzysowych sytuacjach staram się pomagać indywidualnie.

Dlaczego kurs bazuje na programie Inkscape?

Wybrałam ten program z premedytacją dlatego, że jest on zupełnie darmowy. Stwierdziłam, że koszt programu może stać się dla Ciebie dodatkową wymówką, żeby nie wziąć udziału w kursie. Rysunki odzieżowe można tworzyć również w innych programach, takich jak Illustrator, Corel, Affinity Designer, które są programami płatnymi.

Czy dostanę zaświadczenie po ukończeniu kursu?

Jeśli podejdziesz do egzaminu, czyli zrealizujesz zadania i prześlesz mi samodzielnie wykonane rysunki, to uzyskasz dyplom potwierdzający uczestnictwo w kursie. Potwierdzi on nabycie praktycznych umiejętności prezentowanych w kursie.

Czy mogę zapłacić tradycyjnym przelewem?

Tak. Jeśli wolisz taką formę płatności, to kwotę ceny kursu wpłać na konto:

Marta Janicka, 67 1140 2004 0000 3102 7565 9237

W opisie przelewu wpisz swój adres email i numer telefonu.

W ten sposób na pewno będę mogła się z Tobą skontaktować. Jeśli nie skontaktuję się w ciągu 24h, to napisz koniecznie do mnie maila na adres hello@murkydesign.pl.

Opinie i rysunki uczestników

Najbardziej w kursie podobała mi się możliwość pracy
w swoim tempie, troskliwa opieka mentorki i dodatkowe materiały.

Nataliia

Zdecydowałam się
na udział w tym kursie, ponieważ chciałam zaznajomić się z metodą rysowania odzieży
na komputerze. Nie jestem z branży, ale ten kurs może przydać się wielu. Ja jestem zadowolona.

Barbara

Kurs od absolutnych podstaw, bardzo dobrze przygotowany merytorycznie
i dydaktycznie. Polecam wszystkim zainteresowanym odzieżowym rysunkiem technicznym.

Magda

Zakup kursu

Aby zakupić kurs kliknij jedną z poniższych form płatności. Wybierz tą, która jest dla Ciebie najwygodniejsza. Możesz też zrobić zwykły przelew, jeśli nie chcesz korzystać z płatności internetowych (informacje jak to zrobić znajdziesz w sekcji „najczęściej zadawane pytania”).

Cena kursu wynosi 449 zł

W ramach zakupu otrzymasz:

+ Dostęp do kursu online „Rysunek techniczny odzieży” na 365 dni

+ 7 modułów podzielonych tematycznie

+ 36 filmów z prezentacją narzędzi i sprawdzonych metod

+ 4 szablony sylwetek: damskiej, męskiej, dziecięcej, niemowlęcej

+ 1 szablon karty produktu

+ 1 plik PDF z listą skrótów w programie Inkscape

+ dedykowana zamknięta grupa na Facebooku, gdzie możesz dzielić się postępami i problemami 🙂

+ uporządkowana baza z 200 elementami, które możesz wykorzystywać we własnych rysunkach

+ 2 filmy KROK PO KROKU, jak rysować rysunek i detal z gotowego modelu ubrania

W sytuacji sprzedaży przedmiotów o charakterze cyfrowym, nie obowiązuje 14 dni na zwrot produktu. Jestem zobligowana przez prawo do poinformowania Cię o tym przed zakupem. Dlatego realizując zamówienie poprzez przycisk płatności jako Konsument tracisz prawo do odstąpienia od umowy. Przed zakupem zapoznaj się z regulaminem, a jeśli masz dodatkowe pytania, napisz maila na adres hello@murkydesign.pl.

Sprzedawcą produktu cyfrowego „Kurs online rysunku technicznego” jest:

Marta Janicka, PL9511756695, Radzymińska 36/38/40 m 65, 03-752 Warszawa

Regulamin zakupów online

Szczegółowy regulamin sklepu znajduje się na stronie: Regulamin sklepu online murkydesign.pl

Prawa autorskie

Wszystkie zamieszczone materiały w tym kursie są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych w tym kursie przysługują wyłącznie Marcie Janickiej. Zabrania się powielania czy rozpowszechniania całej dokumentacji szkoleniowej lub jej części bez zgody Marty Janickiej.