O mnie

Poznajmy się, bo to najważniejsze przy współpracy

Może chcesz wiedzieć, kto stoi za blogiem murkydesign.pl albo myślisz o współpracy? To ja. Nazywam sie Marta Janicka i cieszę się, że możemy się poznać.

Marta Janicka – autorka bloga murkydesign.pl

Moje zainteresowania i doświadczenia są dość szerokie. Łączę wiedzę z zakresu mediów, marketingu, zarządzania z obszarem projektowania, mody i design’u. Lubię się uczyć i bardzo szybko przyswajam wiedzę. Do tego podobno mam naturalny zmysł do zarządzania i układania procesów, projektów i życia. Moja rodzina się ze mnie śmieje, że jak już sobie coś postanowię, to na pewno to zrealizuję. To tylko kwestia czasu.

Moda 3D

Jestem specjalistą od mody 3D. W programie CLO3D pracuję od 2019 roku i mam już za sobą ponad 450 modeli komercyjnych. Uważam, że to przyszłość. Praca w programach 3D ułatwia realizowanie projektów odzieżowych, poprawianie szablonów, wirtualne prototypowanie, rozważanie wersji kolorystycznych, wizualizację pomysłu, czy po prostu weryfikację zapotrzebowania na produkt. Jeśli Cię to zainteresuje, to sprawdź moją ofertę na projektowanie mody w 3D.

Kursy i edukacja

Na podstawie bloga pewnie się domyślasz, że moją super mocą jest przekazywanie wiedzy. Robię to w uporządkowany sposób, prostym językiem, z naciskiem na praktykę.

Prowadzę szkolenia 1:1, szkolenia dla grup i kursy online.

Od 2020 roku zaczęłam współpracę ze szkołą FORMA Szkoła Mody z Poznania i prowadzę tam weekendowy kurs rysunku technicznego odzieży.  Wszystkie szczegóły dotyczące samego kursu możesz sprawdzić na stronie szkoły.  FORMA to miejsce kreatywnych kursów z zakresu branży mody. Nauka w szkole jest twórcza i wykorzystuje nowoczesne narzędzia edukcyjne, a co najważniejsze zajęcia prowadzone są przez osoby aktywne zawodowo w branży odzieżowej.

Od 2022 współpracuję również z Uniwersytetem SWPS w Warszawie i na Wydziale Projektowania czyli School of Form prowadzę zajęcia dla studentów. Na razie to warsztaty z rysunku technicznego odzieży w Adobe Illustrator, ale może kiedyś przyjdzie też czas na 3D. Zobaczymy!

Na koniec dodam, że na podstawie materiałów i doświadczeń ze szkoleń, pracuję również stopniowo nad kursami online. Widzę jasno, że polski rynek odzieżowy mocno potrzebuje dobrze opracowanej, praktycznej wiedzy, która pokaże, jak wykorzystywać nowoczesne narzędzia w procesach projektowania i produkcji odzieży. Na początek stworzyłam kurs online: Rysunek techniczny odzieży w bezpłatnym programie Inkscape.

Rysunki techniczne i dokumentacja produkcyjna

Ponieważ wiem, że projektowanie odzieży to nie tylko artystyczne szkice w formie rysunku żurnalowego, ale techniczne aspekty przygotowania odzieży do produkcji, umiem tworzyć rysunki techniczne i dokumentację przygotowania modelu do produkcji. Realizuję również zlecenia zewnętrzne tego rodzaju. Znam się również na konstrukcji odzieżowej zwłaszcza, jeśli chodzi o projektowanie odzieży damskiej. Ale z racji prowadzonych szkoleń z systemu do tworzenia szablonów muszę mieć całkiem spore pojęcie na temat zasad konstrukcji męskiej, dziecięcej czy bielizny. Każda z nich ma w końcu swoje specjalne wymagania.

Projektowanie mody i projektowanie wzorów

Prowadzę też własną markę odzieżową projektuję wzory. Lubię minimalizm i czarno-białe zestawienia, co wdrażam swobodnie i bez skrępowania w bieżących projektach, które tworzę. Projektuję wzory w formie raportu, które mogą być potem powielone na dowolnym materiale tak, że pokrywają całą powierzchnię, dokładniej o tym piszę na blogu w kategorii o projektowaniu wzorów. Współpracuję z różnymi dostawcami i drukarniami, które przenoszą moje autorskie wzory na materiał.

System CAD/CAM do zarządzania produkcją odzieży

Aktualnie jestem trenerem systemu StyleCAD, czyli oprogramowania typu CAD/CAM do tworzenia szablonów i zarządzania produkcją w takich branżach jak odzież, bielizna, meble czy szeroko pojęta technika. Pomagam firmom wdrożyć nowoczesne narzędzia do automatyzacji produkcji w takich branżach, gdzie mamy do czynienia z szablonem wycinanym z materiału i chcemy minimalizować zużycie kosztów materiałów. Ponieważ lubię uczyć innych, to mam z tej współpracy dużą satysfakcję. Prowadzę szkolenia w siedzibie klientów albo pomagam zdalnie użytkownikom systemu StyleCAD rozwiązywać problemy, które pojawiły się w codziennej pracy na produkcji.


Nie zamykam się na żadne formy współpracy i różne doświadczenia życiowe. Stojąc mocno na wiedzy z zakresu marketingu, zarządzania ludźmi i rozwoju własnego biznesu mogę powiedzieć, że „jestem kobietą pracującą i żadnej pracy się nie boję. Do tego mam w sobie ciekawość dziecka, które wiecznie chłonie nowe ciekawostki z różnych dziedzin życia. I muszę przyznać, że staram się to pielęgnować.

Czasami się wygłupiam, ale do pracy podchodzę na poważnie.

Moje mocne strony (ważne! przy współpracy ;))

Jeśli interesujesz się rozwojem osobistym, to pewnie wiesz conieco o testach osobowości czy testach mocnych stron. Jeśli tak, to ta wiedza może Ci pomóc zrozumieć, jaka jestem i jak pracuję na co dzień.

Moje mocne strony wg Gallup’a to:

  1. Learner (Uczenie się)
  2. Intellection (Intelekt)
  3. Relator (Bliskość)
  4. Deliberative (Rozwaga)
  5. Maximizer (Maksymalista)

W skrócie po pierwsze – szybko się uczę, bo lubię to robić, po drugie – szukam wyzwań intelektualnych, rozwiązywanie problemów i pomoc innym ludziom traktuję jako formę ćwiczenia umysłu, po trzecie – zależy mi na prawdziwych, szczerych relacjach z ludźmi, również w biznesie (jak się domyślasz, nie przepadam za small talkiem)po czwarte – robiąc plany, mam zawsze kilka wyjść awaryjnych, więc pokonuje śmiało nieoczekiwane przeszkody (właśnie dlatego jak sobie coś postanowię, to to zrealizuję) i po piąte – często mam w głowie klarowny obraz, jak zrobić z rzeczy dobrych rzeczy na prawdę super, dlatego pomagam innym rozwijać siebie i swoje biznesy bazując na ich mocnych stronach.


Co by było, gdyby…

Wierzysz w to, że w życiu rzeczy nigdy nie dzieją się przypadkiem? Ja tak. Czasami jestem zdziwiona, jak mocno wpływa na moje myślenie i działanie coś, co przeczytałam albo widziałam. Zupełnie przypadkiem… otwieram sobie nowe możliwości.

Zawsze mi się wydaje, że jesteśmy w ciągłej drodze. Każdego dnia stajemy na rozstaju. Podejmujemy decyzje, które otwierają lub zamykają nam drzwi. Ja staram się żyć tak, aby niczego nie żałować. Nie zastanawiać się nigdy, co by było gdyby… A Ty?

Jeśli czujesz, że mogę Ci pomóc, to po prostu do mnie napisz. Współpraca rozwija. I nie myśl za długo…

Każda praca jest dobra, o ile jest dobrze wykonana.

Albert Einstein

Kontakt

Jeśli chcesz się ze mną skontaktować możesz napisać maila albo zadzwonić. Zatem do usłyszenia!

Mój email: marta.janicka@murky.pl

Mój telefon: +48 501 604 884

Dane firmowe: Marta Janicka, PL9511756695, Radzymińska 36/38/40 m 65, 03-752 Warszawa